Будні державної поліклініки

         Останнім часом з ТБ дізнаємося дуже багато медичних історій, які у тій чи іншій мірі демонструють непрофесійність і хабарництво вітчизняного лікарського корпусу.

         Та все це якось оминається увагою і дуже швидко забувається. Проте коли схожа історія трапляється з тобою, твоїми близькими чи знайомими,  відоме «З ким не буває…» вже якось саме собою відпадає.


         Недавно один мій знайомий пішов на прийом у звичайну міську поліклініку.
         І як виявилося зробив помилку. Як на зло, йому попався лікар, який примудрявся продавати пацієнтам ліки з-під поли  (хоч зі слів знайомого на бідного типа ескулап не виглядав).
         Після не надто ретельного огляду, так домовити для галочки, лікар запропонував придбати деякі ліки тут же, в кабінеті. Того дня мій знайомий купив у нього якийсь збір трав у саморобному пакеті, за який заплатив 30 гривень ( як пізніше виявилося справжня ціна – не більше 10 грн.), бо лікар щиро переконував, що без відвару з цієї травки (яку напевно сам і назбирав на полонині або ще десь…) вилікувати хворобу буде важко. 
         Але історія повторилася і наступного разу. Тепер уже спритний лікар підняв таксу і пропонував дві баночки БАДів за 80 гривень. Як пізніше сказали моєму знайомому, ця біологічно активна добавка могла навіть нашкодити здоров’ю. 
         Не витримав мій знайомий тоді, коли лікар відмовився підписати листок непрацездатності на період хвороби (напевно через те, що знову хотів за цю послугу енну суму). Знайомий вирішив дати хід усій цій історії. Але видно спрацювала корпоративна етика, бо як виявилося пізніше навіть керівництво поліклініки не мало жодного впливу на даного лікаря-ділка, який з ситуації вийшов наче сухим з води. Він навіть заперечував сам факт продажу ліків. А немає свідків – нема й проблеми.             
         Після цього мій знайомий звернувся у приватну клініку, з уже трохи задавленою хворобою, правда там йому оперативно допомогли.
         Зрештою ніхто не може примусити пацієнта купувати ті чи інші ліки. Біда в тому, що часто наші люди виявляють завелику довіру до медиків.
         А з усієї цієї історії напрошується запитання: коли наша медицина очиститься від таких «лікарів», і чи очиститься колися взагалі?
 
        А в державних поліклініках щось та потрібно змінювати і то… негайно.

4 коментарі

Владимир Стеценко
наша медицина очиститься від таких «лікарів», як тільки ми перейдемо до платної медицини, тобто у кожного (або майже кожного громадянина України буде медицинська страховка).
Так, буде не приємно щомісяця віддавати якусь частину свого доходу. Проте за це ми отримаємо ефективне лікування на нормальному обладнанні і в короткий час. Бо пацієнті не можна буде «доїти», а тому інститут медицини буде заінтересований у швидкому лікуванні.
Святослав Вишинський
Це невиправдана думка. Зміна формальної системи не означає зміну неформальних взаємовідносин між людьми, котрі базуються на ментальності. Так само незрозуміло, чим медичне страхування гарантуватиме якісні послуги: досвід відшкодування державою податків тільки зайвий раз доводить, що кошти зніматимуться справно, тоді як послуги за них навряд чи ефективно надаватимуться. Теперішня система формально безкоштовної медицини працює за цією ж схемою: медицина фінансується з бюджету, котрий, у свою чергу, наповнюється з податків. Результат — недоцільний перерозподіл цих коштів. Справа не в системі, а в ментальності людей, котрі нею оперують.
Оля Герасимчук
хотілось би продовжити роздуми щодо впровадження страхової медицини… будь-яка форма надання медичних послуг не може бути досконалою. Переглядала фільм про страхову медицину закордоном. Отримати страховку дуже важко, особливо тим, кому вона потрібна в першу чергу. необхідно заповнити певний документ, в якому вказати наявні в тебе хвороби, а страхова компанія буде вирішувати, чи станете ви її клієнтом. отже, якщо ви хворий, то звісно, що клієнтом страхової компаніїї ви навряд чи станете. у разі, якщо ви приховаєте якісь відомості, і це викриється в подальшому, вам буде відмовлено в лікуванні. в кожній страховій компанії працює людина, що шукає зачіпки в заповнених вами відомостях, щоб усілякими способами відмовити вам в наданні медичних послуг безкоштовно. І працівники, які зберігають таким чином найбільше грошей для компаніїї, навіть заохочуються величезними преміями. а ось наприклад, в Англії, Канаді є клініки державного фінансування, в яких працюють гадні лікарі з гідною заробітною платнею, яким просто непотрібно видумувати усілякі способи, як вицідити гроші у пацієнта. Українському лікареві на 800-1000грн. прожити важко, тим більше, що молодих спеціалістів як правило відправляють на роботу не по місцю проживання і житло не надається. я ні в якому разі не виправдовую.Багато з моїх знайомих просто їдуть працювати за кордон, а з тих, хто залишиться, кожний другий думаю рано чи пізно стане схожим на вищеописаного лікаря(((
Владимир Стеценко
Я б не був таким категоричним. Зміна системи, зміна внутрішньго роспорядку системи, зміна правил функціонування системи — все ж таки призводить до трансформації взаємовідносин. Звичайно, якщо зміни не тільки на бумазі.

Ментальність — ментальністю, та не треба на неї все звалювати. більшість проблем як раз й обумовлена проблемами в самій системі. здебільшого це проблеми матеріального характеру неконтрольованого розподілу коштів бюджету, а «голодний — добрим не буває». тому в нас і процвітає корупція, чи навіть здирництво, проплочена ввічливість і т.д.

На даному етапі розвитку українського суспільства доцільним буде перехід саме на платну медицину, бо викидаються зайві ланки які крадуть більш всього коштів. Тим паче, що якщо Ви платите саме за якісне медичне обслуговування — то Ви маєте право його вимагати, більш того Ви будете його вимагати! На некваліфікованність лікаря Ви будете скаржитися і вимагати санкцій. І Ви будете боротися за доцільний розподіл коштів.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте