Політична (без)відповідальність

Цієї п'ятниці гостем ток-шоу Кисельова був чинний прем'єр Азаров. Обговорювали Податковий кодекс, відміну політреформи, майбутні місцеві вибори. Зрештою нічого цікавого. Стандартні запитання і стандартні відповіді очільника уряду типу: «Ми не займаємось політикою, ми працюємо», «Виведемо країну з кризи, в яку її загнала попередня влада», «Влада єдина у прагненні реформувати країну» і т.д.

Але було цікаве запитанння до прем'єра - «Якою буде Ваша відповідальність якщо реформи проваляться, а країна опиниться в ще гіршому становищі, ніж до того, бо в Україні влада змінюється постійно, а відповідальності ніхто з політичного істеблішменту не несе (ну можливо за вийнятком кількох дрібних чиновників цапів-відбувайлів)?»

На це Азаров відповів моралізмом. Типу — найгірше покарання для політика це піти у відставку, не виконавши своєї програми.

Якби в повоєнній ФРН так думав канцлер Конрад Аденауер, втілюючи свої реформи по відбудові країни, економіка якої фактично була в жахливому становищі, хто його зна, де була б зараз Німеччина, чи опинилася б вона менше ніж через десять років в першій десятці європейських країн за рівнем ВВП на душу населення, і яку б роль вона відігравала в ЄС (і чи взагалі була б членом ЄС). 

Виходить — живи при владі на повну, придумуй реформи, бери кредити в МВФ, а не вийде нічого — сорі народу. От так просто. Така логіка теперішньої влади, як і попередньої також. І така світоглядна основа усіх реформ, які ми бачимо. Тож відчуття безкарності породжує нахабство. Схоже в Україні так було, є і буде.

P.S До речі, під час програми Азаров толком так і не відповів про землі у Криму, 2 державних санаторії (побудованих при СРСР), які він привласнив будучи головою Податкової (див. статтю на Українській правді), а також про будівельний  бізнес свого сина.

Див. також
http://polit-sovet.kiev.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=261:2010-09-19-12-51-07&catid=11:2010-08-03-20-21-57&Itemid=61

5 коментарів

Володимир Карагяур
А навіщо відповідати? Навіть якщо прийдеться відійти від влади на пенсію ще онукам уже все одно вистачить.
Ігор Гамаль
Я думаю, вони швидше бояться відповідати перед «братками», як у випадку з подінням ціни на газ для «заводиків»…
Святослав Вишинський
Микола Азаров, вочевидь, мав на увазі відставку як результат можливого провалу реформ під його керівництвом. Це звична европейська практика — іншої додаткової відповідальності демократичні системи не передбачають (за винятком учинення прямих злочинів).
Василь Кедик
В Україні навіть норма імпічменту і та носить декларативний характер. Треба чітко законодавчо врегулювати за які зловживання чиновників Усіх рівнів — від депутата райради до Президента судити. Просто відставка є надто помякшеним різновидом політичної відповідальності, тим паче в Україні.
Святослав Вишинський
Це все прописано в Кримінальному Кодексі України, оскільки будь-яке зловживання службовим становищем, розкрадання майна, хабарництво і т.д. є підсудними злочинами. Тоді як неуспіх реформ або політичної програми традиційно вирішуються через відставку: якщо Ви незадовільно виконуєте свою роботу, Вас просто звільняють. Серйозніша відповідальність за неуспіх існує тільки в кримінальному світі.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте