Кадрові чистки в «Нашій Україні»

Минуло не так багато часу, від тоді коли 11 вересня під час засідання політради партії «Наша Україна» вся президія політичної ради партії на чолі з Вірою Ульянченко подала у відставку, а їхні місця вже зайняли нові люди.

Віра Ульянченко, якій так довіряв Ющенко не змогла реанімувати партію. Колишня губернатор Київщини, Глава Секретаріату Президента. близька і вірна Ющенкові людина, без надто вагомих політичних амбіцій, вона втім не проявила якості фахового партійного ТОП-менеджера. Зокрема, провалилася підтримувана Ульянченко ініціатива створення коаліції на базі Партії регіонів і «Нашої України» після парламентських виборів 2006. Мотив відставки загалом зрозумілий – звільнити місце для своїх наступників, посилити партійну мобільність і функціональність в світлі місцевих виборів.

Загалом «Наша Україна» перебуває в м'яко кажучи не кращому стані. Фракцію в парламенті розділяють бізнес інтереси, в результаті яких вона поділена на кілька ворогуючих груп. Нашоукраїнські тушки поповнюють коаліцію. Число членів партії фактично не зростає. Після поразки на президентських виборах Ющенка рейтинг «НУ» дорівнює рейтингу її лідера, а це за недавньою соціологією 1-2 %. Проговорювалась навіть можливість запуску нового проекту на базі деяких партій, які входять в «Нашу Україну» за ініціативи Ющенка. В такому стані «Наша Україна» підійшла до місцевих виборів.

Виправити становище має суттєва ротація в колах партфункціонерів на чолі з новим складом політради та її лідером Валентином Наливайченком, обраним 24 вересня під час з'їзду партії. Керівником виконкому партії став Сергій Боднарчук – колишній директор компанії «Укрспецекспорт». Заступниками Наливайченка з'їзд призначив депутата ВР Андрія Парубія, колишнього голову МЗС Володимира Огризка та голову вінницької обласної парторганізації  Валентину Королькову.Також до нової політради війшли Василь Князевич, Юрій Ехануров, Петро Ющенко, Григорій Омельченко, Лілія Григорович, Юрій Ключковський, Ірина Ванникова. Рядовим членом політради, призначена колишній її керівник Віра Ульянченко.
 
Зрозуміло, що почесним головою «Нашої України» залишився Ющенко. Чи був сенс обговорювати взагалі це питання? Напевно ні.
 
Таким чином перед Наливайченком і компанією у світлі майбутніх місцевих виборів стоїть завдання вдихнути нову силу у напівживу партію колишнього президента. Завдання №1 втримати хоча б половину своїх мерів та представництво в радах всіх рівнів. А зробити це буде непросто навіть в Західній Україні, де доведеться грати на одному електоральному полі з міцною «Свободою» Тягнибока, УНП зі стабільним електоральним ядром, «Фронтом змін» Яценюка, що має свої осередки вже по всій Україні, амбіційним проектом Кириленка «За Україну», не говорячи вже про БЮТ. І що далі від Львова, тим електоральні перспективи «Нашої України» дедалі похмуріші.

Втім загалом не все так погано. Є електоральне ядро, є симпатики партії, є віддані виконавці на місцях, розгалужена партійна структура. Зрештою є лідер партії, який був загальнонаціональним лідером напротязі 5 років. А це немало.

6 коментарів

Святослав Вишинський
Остання теза звучить дещо дивно, враховуючи показники «анти-рейтингу» Віктора Ющенка — його «почесне» головування в «Нашій Україні» не несе жодної користі для партії і є поховальним вінком на її шиї. Якщо ж проаналізувати Політраду — доволі оригінальна картина. Збір колишніх «силовиків», «патріотів» і «державників».
Василь Кедик
Ющенко — досвідчений адміністратор. Він побудував структуру НУ. На ньому тримається фактично вся вертикаль партії. Крім того — зміна голови напередодні виборів — це надто високий ризик. Виборці можуть не зрозуміти. В перспективі Наливайченко може стати головою НУ.
Володимир Карагяур
Всього того, що перечислено недостатньо для того щоб взяти достатню кількість голосів на виборах. А стосовно пана екс-перзидента, то погоджусь, що він може бути досвідченим економістом, бухгалтером, та ба навіть істориком та жертвою, якщо вже на то пішло, але в жодному випадку політичним адміністратором чи менеджером. У 2004 його зробили ініші адміністратори а не він сам себе. А вже наступні роки доказали, що адміністратор він ніякий, він навіть не здатен або затримати біля себе, або довіряти людям які були йому особисто віддані беззаперечно.
Василь Кедик
Не хочу, щоб склалось враження, що когось тут захищаю. Проте, будучи головою Нацбанку, а пізніше — уряду, Ющенко проявив себе як класний ТОП — менеджер. Те що в 2004 «його зробили інші» теж сумнівна теза. Звісно, вибори не виграє одна особа, а виграє команда. Але на чолі цієї команди стоїть лідер. А стосовно ротації кадрів, то це нормальна практика, яку здійснює президент при владі. Це і є одна з частин політичного адміністрування.
Святослав Вишинський
Ефективність «топ-менеджменту» Віктора Ющенка доведена історією його президентства, кадрових призначень та кількістю отриманих голосів на виборах 2010 р. В противному випадку слід вважати слово «менеджмент» сутністю ідеального порядку і такою, що не корелює з реальністю.
Василь Кедик
Давайте не доводити дискусію до «симпатій -антипатій». Ми говоримо про Ющенка — адміністратора не лише у вузькому розумінні на посаді президента. А й як економіста вищої ланки, прем'єра, політика. Потрібно аналізувати особистість цілісно.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте