Коли хочеться, щоб comeback був можливим

Півтора десятка картин, написаних Адольфом Гітлером, коли йому було  19 років, днями продані на аукціоні Mullock's за 105 000 фунтів стерлінгів (близько 120 000 євро).  


Як повідомлялось, колекцію малюнків на продаж виставив австрійський юрист, що побажав залишитися неназваним. Він знайшов їх у недавно купленій садибі на півночі Австрії.Це вже не перший раз картини фюрера пішли з молотка.У  вересні 2009 року на аукціоні за 42 000 євро було продано три картини — Біла церква у Варшаві, Зруйнований млин і Будинок з мостом біля річки.


Аж до Першої світової війни Гітлер  прагнув професійно займатись живописом, малював листівки і навіть продав кілька своїх картин.  Він зображував  переважно сільські пейзажі, а портрети чомусь  попросту не виходили.  У 1907 і 1908 роках Гітлер вступав у Віденську художню академію. Але двічі ці спроби зазнали фіаско. Йому відмовили.  Відмовили саме через невміння малювати портрети.


Цікаво, як почувався Гітлер коли двічі провалювався при вступі? Розчарованим? Злим? Спустошеним? Як склалися долі членів приймальної комісії академії, їхніх родичів, дітей, внуків? 


Якою була би  доля континенту і всього світу загалом, якщо б юному Адольфу тоді дали шанс. Може замість того, щоб руйнувати Європу і створювати концтабори, він сидів би тихенько на березі річки і малював захід сонця…



















 
















 

6 коментарів

Святослав Вишинський
Доволі банально в котрий раз підіймати це запитання. Невже можна серйозно вірити в те, що Адольф Гітлер спав і снив руйнуванням Европи і концентраційними таборами — особливо в якості «помсти» за невдалий вступ до Академії мистецтв?
Ігор Гамаль
Погоджуюсь, поєднувати ці два факти беззмістовно, занадто багато між ними сталося.
Святослав Вишинський
Більше тридцяти років, у т.ч. I Світова війна, яку Адольф Гітлер на Західному фронті пройшов повні чотири роки від початку до кінця. Далеко не тільки його світогляд ця війна змінила докорінно.
Василь Кедик
Звичайно, поєднувати невступ Гітлера до академії і з тим, що відбулось за 30 з гаком років є не дуже доречно. Але ж не беззмістовно. По-перше тому, що перша подія дуже відбилась на характері і подальших вчинках Гітлера. І з цим згодні практично всі його біографи. По -друге, існує ціла наукова галузь, яка називається історичним моделюванням. Якби там не було, людей цікавлять такі речі. Тому ця тема залишається актуальною.
Святослав Вишинський
Мабуть, у даному випадку варто більше цікавитись — картинами. Схоже, суто мистецьку сторону справи історія оминає, ніяк не втримуючись в особах істориків від спокус проводити підвісні мости та паралелі, котрі ніколи не будуть доведені.
Василь Кедик
До речі, лише деякі картини мають підпис «Адольф Гітлер». Мистецтвознавцям не так просто було встановити автентичність деяких полотен.
Передивився в інтернеті кілька добірок з цими акварелями. Як на мене, то навіть в моєму рідному Франківську, в місці, де є вулична торгівля картинами, не так легко було б їх продати. Як на мене суто мистецька вартість їх невелика. Просто для якогось бізнесюка буде приємно похвалитись перед друзями, що в його кабінеті десь в кутку висить Гітлер.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте